آموزش های کاربردی و مفید, دسته بندی, مقالات اینتک وب

همه چیز در رابطه دامنه و انتخاب یک نام خوب

دامنه چیست ؟ به صورت کاملا خلاصه

اول از هرچیزی باید تعریف دامنه را را بدانیم که بنده مهدی میرغفوریان قصد دارم به صورت کاملا متفاوت تعریف دامنه را بیان کنم ، دامنه همان اسم بزند یا اسم کسب و کار یا هرچیز دیگه که با کلمات خارجی ترکیب میشود مثل intakweb اینتک وب
پسوند دامنه چیست .
ما. در تعریف کل دامنه که گزینه شروع یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم باید اسم دامنه و پسوند را انتخاب کنیم پسوند دامنه با این تفاوت که باید از عاملیت های مجاز استفاده کنیم و استاندارد ها که البته خیلی ها این این گونه استاندراد ها زیر پا گذاشتن و هر پسوند دامنه رو خریداری میکنند .

انواع دامنه پر کاربرد
. COM
.NET .
ORG
NET
Biz
INT
GOV
BIZ
پسوند دامنه ها برخی از دامنه های پر مصرف بودند که قابلیت جهانی دارند مثلا .COMاکثریت برای فروشگاهای اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرد ..NET این نوع دامنه مخصوص سایت های شبکه مثل فروش دامنه خدمات هاستینگ و ORG که مخفف کلمه Oranizationاست به معنی فعالیت های تجاری و بسیار . من خاستم فقط پر کاربرد ترین برای شما گزارش بدم .
دامنه های ایرانی .
البته ناگفته نماند که ما بخاطر تحریم های که دادیم هم از لحاظ قیمت هم بی مسولیتی در قبال Name Dominریسک خریدشون بالاست ولی مهمترین بخش دامنه که در انتخاب بخش لوکال سئو خیلی کمک میکنید دامنه های ایرانی هستند با پسوند ir که هر کسب و کاری باهاش میشه راه انداخت و بخاطر اینکه دامنه ir برای ربات های هوشمند گوگل تعریف شده دامنه ir مخصوص ایرلن هستند مقداری در زمینه سئو جلو میریم .

انواع دامنه های ایرانی

ir
.
.
.
.

که البته این دامنه مخصوص ارگلن های دولتی می باشد .

قیمت معروف ترین دامنه ها چقدر هستند ؟
من در سال ۱۳۹۸ اواخر سوال برج ۱۲ قیمت دو تا دامنه رو اعلام میکنم که اگر قصد خرید با این قیمت داشتین در واتساب و تلگرام بهم پیام بدید و هیچ موقعه دامنه رو گران نخرید .
قیمت دامنه ir 5.500 همان ۶۰۰۰هزار تومان فاکتور میشود
دامنه های .com
قیمت ۱۱۰۰۰۰هزار تومان
نکته : دامنه ای که ما با هر اسمی خریدادی میکنید فقط برای یک سال است و باید سر تایم چند روز زود پلن را شارژ نماییم .

هدف دامنه

تفاوت قیمت دامنه در شهر ها

آیا قیمت دامنه در بقیه نقاط شهر تفاوت دارد . بله تفاوت دارد قیمت دامنه در یک شهر هم مقایسه قیمت را میتوان فهمید .اینتک وب طراح و سئو کار در اصفهان توانسته با همکاری برخی شرکت های طراحی سایت بزرگ قیمت دامنه را ار بقیه نقاط مکان ها مقایسه کنید .

 

توصیه های مهم در انتخاب یک دامنه برای سئو مناسب

به هیچ عنوان از خط تیره در دامنه استفاده نکن . مثلا iranMusic را Iran_Music انتخاب نکنبد . به هیچ عنوان بالای ۱۵ کلمه نرود .

 

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید