همه دسته بندی ها

آموزش و دانلود افزونه های (اسکیما) Schema

دانلود افزونه اسکیما ورد پرس

آموزش و دانلود افزونه های (اسکیما) Schema

بی شک با ایجاد تغییر و تحولاتی که گوگل  هر روز انجام میده تکنیک های معرفی سایت و بهینه سازی صفحات برای سئو هم تغییر کرده این موارد بخصوص برای سئو داخلی صفحات وبسایت و تکنیکال خیلی اثر گذار هست.

یکی از این موارد مهم که در سال ۲۰۱۹ خیلی هم از طرف کارشناسان سئو بهش اشاره شد استفاده از اسکیماها برای سئو هستند.

با استفاده از کد های اسکیما شما می توانید اطلاعات بیشتری از ساختن محتوایی صفحات خودتان به گوگل ارائه بدید و شانس بیشتری برای نمایش در رتبه های بلاتر پیدا می کنید.

از همین رو در این مقاله از سایت اینتک وب سعی داریم تا شناخت بهتر و بیشتری و کامل تری نسبت به افزونه داشته باشیم

خب اولین چیزی که باید تعریف شود  , تعریف  اسکیما می باشد که در ادامه مطلب مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم .

تعریف Rich Snippets

✏  بدون شک در نتایج گوگل با صفحاتی روبرو شدید که در کنار متا دسکریشن اونها ریت و رتبه صفحه و یا توضیحات از قیمت محصول و یا عکس و فیلم بصورت بند انگشتی کنار متن باشند . به این مواردی که شما دید ریچ اسنپیت Rich Snippets  میگویند.
ریچ اسنپیت ها با استفده از اسکیما و یا استراکچر دیتاها داخل سایت ایجاد می شوند. و گوگل با خواندن این موارد به درک درستی ار محتوایت صفحه می رسد. باعث اهمیت بیشتر به محتوا می شود

تعریف Structured Data

✏  استراکچر دیتا داده های ساختار یافته ایی هستند که درون کدهای وب سایت قرار می گیرند تا مفهوم کدهای سایت شما برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو بصورت مناسب قابل درک کند.

تعریف Schema Markup

✏ به  Structured Data های استاندارد که برای اضافه کردن کدهای استراکچر دیتا به سایت استفاده می شود و موتور های جستجو میتوانند آنها را درک کنند، کدهای اسکیما یا Schema Markup می باشند.

این کد های استاندار می توانند از طریق سایت schema.org و برای سایت های وردپرسی از طریق افزونه انجام شود.

از معروفترین افزونه اسکیما وردپرس که تا الان بیش از ۹۰،۰۰۰ نصب و استفاده برای سایت های ورد پرسی داشته است  دانلود افزونه اسکیما  ورد پرس All In One Schema Rich Snippets هست که با با قابلیت های فراوانی که دارد میتواند کمک بسیاری در این زمینه به وب سایت شما کند.

این افزونه کی از بهترین افزونه های ریچ اسنپیت است از آن می توانید کاملا  استفاده کنید.نصب و راه اندازی ساده و سریع سایت از دیگر خصوصیات این افزونه است.

برای سئو  هر نوح محتوایی می تونید از افزونه  All In One Schema Rich Snippets استفاده کنید.

 • مردم
 • محصولات
 • تعداد بازدیدها
 • اپلیکیشن های نرم افزاری
 • رویدادها
 • ویدئوها
 • مقالات
 • کسب و کارهای محلی
 • کتاب ها

آموزش نصب و کانفیگ افزونه اسکیما ورد پرس
All In One Schema Rich Snippets

بعد از دانلود افزونه Schema  ورد پرس و فعال سازی افزونه منوی Rich Snippets را در پیشخوان میبینید.

بعد از فعالسازی افزونه اسکیما قابلیت نشانه گذاری اسکیما برای سایت شما فعال میشود. بعد از آن باید ویژگی را برای هر برگه و نوشته جداگانه فعال کنید.

در صفحه ریچ اسنیپت یک تب به نام Configuration وجود دارد که در این قسمت  انواع نشانه گذاری های دانلود افزونه اسکیما وردپرس را می توانید ببینید.

وقتی هر کدام را انتخاب کنید ویژگی های متعددی بشما نشان میدهد و در این قسمتها میتوانید ریچ اسنیپت ها را مشخص کنید.

بهتر است تا  اسنیپت هایی را که به آن نیازی ندارید، حذف کنید.

در ادامه آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets به بررسی تب Customization می پردازیم.

در تب Customization می توانید تنظیمات رنگ بندی را انجام دهید. شما  میتوانید در این قسمت تمام تنظیمات را از حالت پیش فرض بصورت سفارشی تغییر دهید و مطابق نطر خودتان طراحی کنید.

این باکس اسنیپت در انتهای نوشته های وردپرس شما نشان داده می شود و هیچ ارتباطی با نحوه نشان دادن نشانه گذاری های اسکیما در موتورهای جستجو ندارد. پس از سفارشی سازی تنظیمات روی دکمه Update Colors کلیک کنید.

در سمت چپ صفحه  سایت های ای کامرس  یک قسمت جدا وجود دارد. نشانه گذاری اسکیما برای این سایت ها بصورت کامل قابل اجراست. شما می توانید محصولات خود را از طریق بازدیدهای نوشته های وبلاگ هایلایت کرده و رتبه بندی مشتریان خود را مستقیماً در موتورهای جستجو به طور برجسته نشان دهید.

اما اگر از ووکامرس استفاده می کنیداین گزینه را فعال نکنید زیرا افزونه ووکامرس همراه با پشتیبانی اسکیما است و فعال کردن این گزینه باعث ایجاد تداخل می شود.

در ادامه آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets به  پیکربندی نوشته ها و برگه های وردپرس برای نشان دادن اسنیپت ها در نتایج جستجو می پردازیم.

با این حال اگر از ووکامرس استفاده می کنید بهتر است این گزینه را فعال نکنید. افزونه ووکامرس همراه با پشتیبانی اسکیما عرضه شده است و فعال کردن این گزینه باعث ایجاد تداخل می شود.

منوی کشویی را مشاهده میکنید باز کنید تا گزینه های مختلف  افزونه اسکیما  را مشاهده کنید. و nippets گزینه Item Review را انتخاب کنید.

گزینه های نشانه گذاری اسکیما با یکدیگر متفاوت اند اما در قسمت Item Review لازم است تا نام بازبین یا نویسنده پست، آیتمی که باید بازبینی شود و رتبه بندی را مشخص کنید.

پیکربندی ریچ اسنیپت در یک نوشته یا برگه

بعد از  دانلود افزونه اسکیما وردپرس نشانه گذاری اسکیما خودبخود برای یک نوشته یا برگه ظاهر نمی شود و شما شخصاً باید آن را فعال سازی کنید.

برای انجام این کار به مسیر نوشته ها افزودن نوشته رفته یا یکی از نوشته های قبلی خود را به حالت ویرایش باز کنید. پس از آن به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و بعد از ویرایشگر متنی قسمت Configure Rich Snippet را پیدا کنید.

 

افزونه WP Schema Pro فارسی و اجرای اسکیما به وردپرس 

با دانلود افزونه  Schema Pro ورد پرس ، موشک سئو وردپرس،براحتی استراکچر دیتا رو به سایت خودتون اضافه میکنید و به هیچ کدی نیاز ندارید.

فقط کافیه تا بعد از دانلود افزونه اسکیما مارک آپ وردپرس پیکر بندی را به روش صحیح انجام دهید. میتوانید این اسکیما را برای تک تک مطالب و صفحات و یا برای دسته ها تعریف کنید.

نحوه افزودن کد های  افزونه اسکیما به ورد پرس بدون کد نویسی 

 1. نوع اسکیما را از انواع متنوعی که افزونه WP Schema Pro فارسی که به شما نشان داده میشود انتخاب کنید.
 2. تنظیماتی که برای افزونه Schema نیاز دارید تعیین کنید.
 3. فیلدهای  Structured Data در کمتر از یک سایت می توانید پر کنید.
 4. در آخر ین مرحله دانلود افزونه Schema وردپرس تمامی فیلد ها افزونه اسکیما خودکار برای داده های شما اجرا می شود و  Rich Snippets برای سایت ورد پرسی شما در گوگل آماده شده میشود.
منبع : اینتک وب

پاسخی بگذارید